Wizion Capital

Všechny naše
články a příspěvky

2 min

Závěr roku 2023 se u nás nesl, krom klasického pracovního nasazení, také ve znamení zkrášlování našich kancelářských prostor na Gočárově třídě v Hr..

12.2. 2024
4 min

Evropská asociace finančního plánování, zkráceně také EFPA, je organizací zabývající se nadstavbovým vzděláváním finančních a investičních poradců..

5 min

Nová éra v důchodovém spoření Od 1. ledna 2024 se s novou legislativou v České republice otevírá unikátní příležitost pro občany v oblasti důchod..

6 min

V tomto článku vám přiblížíme, jak vypadají kvartální, potažmo výroční reporty, které našim zákazníkům pravidelně zasíláme. Dozvíte se také,..

10 min

Investování optikou "zpětného zrcátka", tedy na základě historických výsledků, není optimální strategií. Neuškodí však se jednou za čas do minulosti po..

10 min

V podnikání je prodej organizace často považován za zásadní milník na cestě podnikatele. Jistě, minulost vašeho podniku mohla být plná výher a proher. Ale..

6 min

Je nová zelená úsporám skutečně dotace pro každého? Na co se vztahuje a kdo o ni může žádat? Musíme dělat vždy zateplení starého domu nebo to jde i jina..

6 min

Kolik mohu měsíčně spořit? Jak správně určit měsíční platbu? Není to moc? A co když je to málo? Pokud si pokládáte alespoň jednu z těchto otázek, jst..

8 min

Úsporný balíček, případně ozdravný balíček, je nemilosrdný. Dotkne se každého z nás a přijdeme kvůli němu o tisíce každý měsíc. Připravili jsme pr..

8 min

Hledáte alternativní nástroje ke zhodnocení vašeho majetku? Investujete do kryptoměn či private equity? Skáčou na vás nabídky růsných FinTech společností..

8 min

Co je to cash-flow a proč je důležité si ho hlídat? Týká se to pouze firem nebo i běžných rodin? Jak bych měl/a optimálně řešit cash-flow, jak ho podpoři..

27.4. 2023
8 min

Blíží se reformy v penzích? Proč se mění valorizace a jak nás ovlivní vyšší důchodový věk? Co získám navíc při navyšování státních příspěvků..

6 min

Taky vás někdy napadlo, proč si kohokoliv na investice platit, když stačí přeci zkopírovat něčí strategii? Tak přesně v tomto článku si v krátkosti vysv..

12 min

Investiční nemovitost může být lákavá pro mnoho lidí. Jaké druhy jsou vlastně investiční? Proč se často využívají cizí zdroje? Jak nám mohou zaručit..

5 min

"Zlato je jistá investice, která ochrání tvé peníze! Zlato neklesá na hodnotě, vždycky roste a tudíž zaručeně vyděláš! Když je krize, tak cena zlata sto..

8 min

Jaké investiční instrumenty nabízí peněžní trh? Mají vůbec výhody proti těm vkladovým? Může je nakoupit každý nebo jsou jen pro banky? V tomto druhém d..

7 min

Jaké finanční produkty existují? Setkali jste se s peněžním trhem? Věděli jste, že většina bankovních produktů, které využíváte, je právě peněžním..

4 min

Chtěli byste na svém portfoliu snížit riziko, avšak zachovat jeho zhodnocení? Setkali jste se s pojmem rebalancování portfolia a chtěli byste vědět blíže, c..

6 min

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak probíhá spolupráce s finančním poradcem? Co s ním budete řešit na první, druhé, či třetí schůzce a co si s sebou p..

3 min

Mnoho lidí si dnes mne ruce nad úrokovou sazbou, kterou má jejich spořící účet. Není se čemu divit, vždyť ještě před rokem byl „king“ ten, kdo měl na..

11 min

Lze investovat i bezhlavě? Proč byste měli mít finanční plán? Co vše by měl obsahovat a jak se k němu stavíme my? Na tyto otázky spolu dnes najdeme odpověď..

7 min

Vyplatí se spolupráce s finančním / investičním poradcem? Jakou přidanou hodnotu pro mě taková spolupráce může mít a není lepší investovat sám? K..

8 min

Jak investovat, abyste zažehnali dopady inflace? Proč cenová hladina roste a jak ji regulovat? Jaké portfolio zvolit a do čeho investovat? Na všechny tyto otázky..

5 min

Inflace je v drtivé většině vyspělých zemí na rekordních úrovních. Centrální banky, s cílem inflaci srazit, zvyšují úrokové sazby. Jak na to reaguje trh..

2 min

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak přesně fungují finanční poradci? Vždyť vy jim za jejich služby nic neplatíte. My jsme se rozhodli vám tento systém roz..