Wizion Capital

Obce, města, družstva, SVJ a neziskové organizace

Tato stránka je určena pro všechny neziskové organizace, samosprávní celky, města, obce, bytová družstva a společenství vlastníků, kteří mají zájem řádně hospodařit se svěřenými finančními prostředky. Těmto skupinám totiž nabízíme naše služby za extrémně zvýhodněných podmínek.

Jaké jsou nejčastější cíle?

 1. Ochránit finanční majetek před inflací.
 2. Vybudovat další stabilní zdroj příjmu.
 3. Vytvořit majetkový fond, díky kterému nebudou nutné:
  • příspěvky do fondu oprav,
  • zálohy na energie,
  • platby na odpadové hospodářství.
 4. Vytvořit fond pro výplatu sociálních dávek a důchodů.
 5. A mnoho dalších.

Proč to nabízíme?

Našim cílem je kromě vzdělávání a šíření finanční osvěty i podporovat ekonomický růst naší země. Česká republika je stále pozadu ve srovnání s rozvinutým trhem. Věděli jste například, že existují země, ve kterých jsou vládní transfery (např. starobní důchody) vypláceny z již nahromaděného majetku v penzijních fondech? Tento majetek byl dlouhodobě budován a nyní autonomně zajišťuje všechny výdaje v podobě nekonečné renty. S těmito penzijními fondy se setkáte například v Japonsku, Norsku a postupně k tomu směřuje spousta dalších zemí.

Srovnání 100 největších státních penzijních fondů.
Srovnání 100 největších státních penzijních fondů.

Můžete si to představit jako obrovský balík peněz (v případě Japonska ohromných 1,7 bilionů dolarů), které se investují. Portfolio se neustále rozrůstá i přesto, že jsou z něho důchody vypláceny a roste cenová hladina. A to je smyslem perpetum mobile důchodového systému. Stejným způsobem funguje i výplata odměny Nobelovou nadací.

Oproti tomu v našem systému jsou důchody vypláceny z peněžních prostředků, které právě státní systém inkasuje. Jsme přímo závislí na tom, kolik za dané období vybereme a zda se produktivní populace rozšiřuje.

Pečujete o majetek jako dobrý hospodář?

Jsme si vědomi, že hospodaření s cizími či státními penězi obnáší spoustu zodpovědnosti a starostí. Co však znamená péče řádného hospodáře? § 159 odst. 1 Občanského zákoníku nahlíží na dobrého hospodáře jako na osobu, která přijme funkci voleného orgánu a zaváže se vykonávat činnost naprosto loajálně, pečlivě a s dostatečnými znalostmi. Pevně věříme, že právě vy chcete být co nejlepším hospodářem.

Z této definice též plyne, že se dobrý hospodář stará o majetek zastupované osoby v dobré víře, s co nejlepším užitkem a snaží se maximalizovat zisk a minimalizovat výdaje. Je však potřeba si uvědomit, že i nabyté a již naakumulované majetky vyžadují řádnou péči.

Dobrý hospodář spoří a investuje

Klíčem je spořit chytře, opatrně a bezpečně. S cizími penězi si nemůžeme dovolit sebemenší pochybení. Minimálně je nezbytné využívat spořících účtů a jiných nástrojů peněžního trhu. Bohužel se setkáváme s tím, že peníze běžně zůstávají na běžných bankovních účtech s nulovým zhodnocením. Zřídka se setkáváme se spořícími účty a mimořádně i s termínovanými vklady. Pokud využíváte alespoň spořících účtů či dokonce termínovaných vkladů, dovolíme si vás nazvat lepším hospodářem než většina jiných organizací. Jste na dobré cestě.

Důležitý fakt je, že i mezi samotnými spořícími účty a jinými vklady jsou ohromné rozdíly. Banky si podmiňují minimální a maximální vklady a občas je těžké spoření správně uchopit. Termínované vklady jsou navíc nebezpečné v tom ohledu, že peníze nejsou příliš likvidní a jsou odloženy zpravidla na rok.

Pomůžeme majetek spravovat

Proto nabízíme poradenství při správě vám svěřeného majetku. Bezpečí, stabilita a možnost do peněz kdykoliv sáhnout je naše priorita. S ohledem na vaše fungování, provozní cash-flow a plánované projekty sestavujeme spořící či investiční portfolio tak, aby co nejlépe odpovídalo fungování samotného podniku.

Produkt za 6,4% p.a.

Hledáme cesty, jak majetek zhodnotit zcela bez rizika, případně jak jej zhodnotit více při stejném investičním riziku. Dnes lze například snadno obejít bankovní instituce a docílit mnohem lepších podmínek než na spořícím účtu i termínovaném vkladu. Přímým vkladem do České národní banky.

Zní to dobře? Máme toho mnohem více.

Zvýhodněná služba

Všech institucí v neziskovém sektoru si vážíme stejně jako našich největších investorů (od 100 mil. Kč). Jsme vděční za to, že se staráte nejen o naše peníze, ale i o peníze svých obyvatel / členů. Každý dobrý hospodář si zaslouží naši nejlepší službu.

Na co ještě čekáte?
Pojďme se sejít.

Zašlete nám kontakt a my se vám ozveme. Na schůzce probereme vše, co vás zajímá.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů
Pro zobrazení kontaktního formuláře povolte prosím marketingové cookies.
Z důvodu zamezení nežádoucím zprávám používáme technologii Google reCaptcha.